Kadra

Kadra żłobka i przedszkola Piraciki

Poniżej przedstawiamy Państwu pracownice Prywatnego Żłobka i  Przedszkola Piraciki.
Nasza kadra posiada wieloletnie doświadczenie i cieszy się ogromną sympatią wśród dzieci i rodziców!

Maria Baraniak

Maria BaraniakDyrektor i założycielka Prywatnego Przedszkola Piraciki

Przez wiele lat pracowałam w małym państwowym przedszkolu, które zostało zamknięte w 2000 roku w ramach oszczędności prowadzanych przez ówczesne władze. Stanęłam wtedy przed pytaniem „co dalej”? Pomyślałam wówczas, że może to dobry czas na stworzenie własnego ciepłego, przyjaznego miejsca, w którym dzieci rozpoczną swoją pierwszą edukację i gdzie będąc otoczone opieką serdecznej kadry będą z radością poznawać świat, zdobywać nowe umiejętności, zawierać pierwsze przyjaźnie, uczyć się samodzielności.

Bardzo ważne było dla mnie również rozwijanie u najmłodszych zainteresowań geograficzno-podróżniczych, które w przyszłości pozwolą im stać się obywatelami świata. Dzieci korzystają tu z codziennych zajęć języka angielskiego, gdyż zależy mi na uzmysłowieniu im, jak ważna jest znajomość języka obcego, by poznawać świat i mieć możliwość porozumiewania się z ludźmi z różnych stron świata.

Zawsze staram się uważnie wsłuchiwać w to, co dzieci mają do powiedzenia i poważnie traktować ich „wielkie problemy” i ważne sprawy.

Mimo, że Przedszkole istnieje od września 2000 roku, ciągle poszerzam naszą bazę pomocy dydaktycznych, zabawek, modernizuję place zabaw i sale dydaktyczne, szkolę kadrę i dbam o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

Kiedy wchodzę na salę i widzę uśmiechnięte dzieci, biegnące do mnie z wyciągniętymi rękoma, wówczas czuję, że to co robię ma sens i dodaje mi energii do dalszej pracy.

Prywatnie jestem doświadczoną mamą trójki dorosłych dzieci i babcią piątki wnucząt, które są dla mnie nieustającym źródłem inspiracji i motywacją do pogłębiania wiedzy na temat ich rozwoju.

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, by swoją życiową przygodę kształtowały z Prywatnym Przedszkolem Piraciki!

Gosia BuczarskaDyrektor pedagogiczny, Nauczyciel, Przedszkole, Grupa 6-latki

Jestem absolwentką UAM w Poznaniu, na kierunku wychowanie przedszkolne. Jako nauczyciel pracuję od 2006r., ale już wcześniej zdobywałam małe doświadczenie w pracy - jako niania a potem jako mama, a także jako wolontariusz w przedszkolu zintegrowanym. Moim hobby są podróże, archeologia, a także świat flory i fauny, codzienne staram się „odkryć z dziećmi coś nowego” dzięki czemu nasze „Piraciki” z większą ciekawością wyruszają w kolejny piracki rejs a ja potrafię odpowiedzieć na wiele trudnych pytań przedszkolaków 😉 Do powierzonych obowiązków podchodzę sumiennie, staram się, by osiągać jak najlepsze efekty realizowania powierzonych zadań. Jestem osobą kontaktową, która każdy swój dzień stara się przywitać uśmiechem. Cenię sobie otwartość, dlatego szybko nawiązałam miłe relacje z dziećmi, które chętnie dzielą się ze mną swoimi przeżyciami. Kiedy trzeba przytulę i pocieszę albo pomogę w kłopocie. Motto Januszka Korczaka „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomaga mi w pracy każdego dnia.

W swojej pracy staram się zawsze podchodzić indywidualnie do każdego dziecka, bo uważam, że każdy osiąga swoje sukcesy inaczej. Ukończyłam wiele warsztatów i kursów doskonalących, aby w jak najlepszy sposób móc wspierać indywidualny rozwój dziecka m.in.
 • kurs Metody Ruchu Rozwijającego wg. W. Sherborne,
 • kurs Metody Dobrego Startu wg. M. Bogdanowicz
 • kurs „kinezjologia edukacyjna” wg. Dennisona
 • kurs odimiennej metody nauki czytania I. Majchrzak
 • warsztaty: „matematyka dziecięca” wg. prof Gruszczyk – Kolczyńskiej
 • warsztaty: wykorzystanie teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera w pracy z dz. przedszkolnym
 • warsztaty zabaw dla dzieci - Klanza „Od pętelki do guzika”; „tańce integracyjne”; ”bum bum rurki”, „pomysłownia – spinacze”
 • warsztaty z psychologiem „praca z dzieckiem nadpobudliwym”; „problemy emocjonalne w wieku przedszkolnym”.
W przyszłym roku rozpocznę kurs przygotowujący do First Certificate in English (FCE), by uzyskać dodatkowe kwalifikacje do nauki języka angielskiego.

Gosia Buczarska

Aleksandra Balcewicz

Aleksandra BalcewiczNauczyciel kontraktowy

 • Studia magisterskie na kierunku Pedagogika ze specjalnością Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 • Studia podyplomowe w zakresie wychowania przedszkolnego.

 • Od 2008 r. podróżuje razem z Piracikami po lądach, morzach i oceanach. Przez cały czas uzupełnia swoją wiedzę uczestnicząc w różnorodnych kursach, szkoleniach i warsztatach. Dzieci ( a także rodzice) uwielbiają zajęcia z Ruchu Rozwijającego bazującego na metodzie Weroniki Sherborne. Bardzo dba o bezpieczeństwo powierzonych jej opiece dzieci, zawsze chętna do pomocy.

  Katarzyna PietruczukNauczyciel, Przedszkole, Grupa 5-latki

  Absolwentka Pedagogiki Ogólnej UAM oraz studiów podyplomowych z zakresu wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego. Przygodę z piracikami rozpoczęła niedawno, wcześniej spełniała się jako nauczyciel w niepublicznym przedszkolu. Najważniejsze dla cioci Kasi jest uśmiech, zadowolenie dzieci, a także żeby czuły się bezpiecznie. Do każdego przedszkolaka podchodzi indywidualnie, obserwuje jego zachowanie i samopoczucie. W pracy z dziećmi stosuje formy aktywizujące, które wspierają ich rozwój intelektualny, emocjonalny, społeczny i fizyczny. Jedną z jej ulubionych metod współpracy z dziećmi jest metoda aktywnego słuchania muzyki Batti Strauss, która kształci wyobraźnię dźwiękową, a także ma znaczenie w naturalnym rozumieniu zasad współdziałania dla osiągnięcia wspólnego celu, przestrzegania ustalonych reguł, ról i koncentracji. Często stosuje także metodę Edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej. To system form kształcenia i terapii, który wykorzystuje naturalny, spontaniczny ruch organizmu. Prywatnie jest mamą dwójki chłopców w wieku szkolnym i przedszkolnym.

  Katarzyna Pietruczuk

  Ania Smolińska

  Ania SmolińskaAsystent Nauczyciela, Przedszkole, Grupa 5-latki

  W Piracikach pracuje od wielu lat. Jest osobą bardzo kreatywną i ciepłą, niezmiernie lubianą zarówno przez dzieci jak i ich opiekunów. Ciocia Ania to studnia pomysłów, potrafi zainteresować i zachęcić do twórczej pracy tak maluszki, jak i najstarszych przedszkolaków. Zawsze potrafi znaleźć sposób na nudę, a smutki szybko zamienia w radość i śmiech dzieci. Osoba o wielkim sercu, odpowiedzialna i dokładna. Kreatorka naszych przedszkolnych wnętrz i scenografii wielu przedstawień.

  Marlena KaliszukNauczyciel, Przedszkole, Grupa 4-latki

  Ciocia Marlena przygodę z Piracikami rozpoczęła niedawno, ale że zawsze czuła w sobie zew Pirata, idealnie wpasowała się w to miejsce. Odpowiednie kwalifikacje i podejście do dzieci spowodowały, że tworzy ze swoją grupą prawdziwą piracką brać poszukującą przygód. Jej hasło przewodnie to „uczymy się bawiąc”, wykorzystuje więc z dziećmi wszelakie formy empirycznych metod, by dziecko wierzyło w siebie i śmiało mogło odkrywać świat.

  Marlena Kaliszuk

  Izabela Rembowska

  Izabela RembowskaAsystent Nauczyciela, Przedszkole, Grupa 4-latki

  Ciocia Iza to doskonałe uzupełnienie każdego nauczyciela. Ma ogromne doświadczenie w tym przedszkolu, dlatego jest prawą ręką cioci Marleny. Jest znana w całym Suchym Lesie, skąd pochodzi, z ciepłego i naturalnego podejścia do dzieci i rodziców.

  Ania Dyszy

  Ania DyszyAsystent Nauczyciela, Przedszkole, Grupa 3-latki

  Swoją pracę z dziećmi zaczęła jako opiekunka. Osoba młoda, pełna energii i serdeczna. Lubi bawić się z dziećmi, tańczyć i  pomagać podczas zajęć plastycznych. Stara się zaczynać i kończyć dzień z uśmiechem na twarzy. Dzieci wiedzą, że zawsze mogą liczyć na pomoc cioci Ani i przytulić kiedy się smucą.

  Paulina ModrowskaNauczyciel, Opiekunka dziecięca, Żłobek

  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia magisterskie, kierunek: Pedagogika opiekuńczo - wychowawcza. W żłobku Piraciki pracuje od września, jednak swoją przygodę z dziećmi rozpoczęła już podczas studiów. Energiczna i bardzo ciepła, rozweseli każdego, a jej nieograniczone pokłady pomysłów nie pozwolą się nudzić nawet najbardziej wymagającemu Maluchowi. Kocha dzieci i łatwo nawiązuje z nimi kontakt. Stara się do każdego podchodzić indywidualnie i rozwijać w nim to co najbardziej go interesuje. Rozbudza w maluchach wiarę we własne siły, ciekawość świata i empatię. Uśmiech i radość dziecka jest dla niej największą motywacją do pracy.

  Paulina Modrowska

  Justyna Kobierska - CiołekOpiekunka dziecięca, Żłobek

  Ciocia Justyna - ukończyła szkołę Opiekunka dziecięca, Kurs Podstawy Pedagogiki Przedszkolnej oraz obecnie uczęszcza na kierunek - Asystent Nauczyciela Przedszkola. Jej zadaniem oprócz pielęgnacji dziecka jest zorganizowanie wolnego czasu poprzez różne zabawy, gry, chodzenie na spacery. Jest osobą wrażliwą na krzywdę dzieci i otwartą na wszystkie ich potrzeby. Najbardziej cieszy ją uśmiech dziecka.

  Justyna Kobierska - Ciołek

  Beata Dyszy

  Beata DyszySzefowa kuchni, Pomoc Wychowawcza

  Z przedszkolem Piraciki związana jest od kilku lat i świetnie realizuje się w pracy z dziećmi. Całym sercem angażuje się podczas zajęć manualnych, kulinarnych czy ogrodniczych, bo tu może podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest osobą miłą, wrażliwą na krzywdę dzieci i otwartą na wszystkie ich potrzeby. Łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi, a nagrodą za wkład w pracę jest uśmiech i zadowolenie przedszkolaków.

  Małgorzata DymekLektor Angielskiego

  Swoją wiedzę lingwistyczną wzbogaciła o Studia Podyplomowe Pedagogiczno-Metodyczne języka angielskiego oraz kurs Teaching Young Learners w Kolegium Języków Obcych UAM. Współpracuje z Instytutem Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu co pozwala jej rozwijać i wzbogacać warsztat pracy z dziećmi przedszkolnymi. Od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą szkolną, przygotowując je do egzaminów i wielu konkursów językowych.

  Z Prywatnym Przedszkolem Piraciki związana jest od początku jego istnienia, czyli od 2000 roku. W pracy stosuje metody aktywizujące i angażujące dzieci do nauki poprzez ruch, taniec, teatr i śpiew. Dba, aby zajęcia były urozmaicone i atrakcyjne. W okresie wakacyjnym prowadzi warsztaty artystyczno-językowe.

  Małgorzata Dymek

  Elżbieta Koźlicka

  Elżbieta KoźlickaLogopeda

  Pracuje na stanowisku logopedy. Na początku każdego roku przedszkolnego Pani Ela przeprowadza diagnozę logopedyczną. Wszystkie dzieci, u których stwierdzi problemy z mową zostają objęte jej opieką niezależnie od wieku. Zajęcia prowadzone są indywidualnie. Dzieci otrzymają wskazówki do pracy w domu. Logopedia jest jej pasją, stara się ustawicznie pogłębiać wiedzę. Doświadczenie zdobywała dzięki licznym praktykom w poradniach pedagogiczno- psychologicznych, szpitalach, szkołach, a także podczas pracy w przedszkolach. Umiejętność sprawnego mówienia jest szczególnie ważna, dlatego dokłada wszelkich starań, aby maluchy mogły w swobodny sposób komunikować się z otoczeniem.

  Ewa Herkowiak

  Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza oraz  podyplomowe studia: Zintegrowana Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jestem nauczycielem mianowanym z 9 letnim stażem pracy z dziećmi. Pracę z dziećmi rozpoczęłam jeszcze podczas studiów - jako opiekunka dziecięca.  Już wtedy wiedziałam że, moim życiowym celem jest praca z dziećmi. Następnie przez 9 lat pracowałam już jako nauczyciel wychowawca w jednym z poznańskich przedszkoli. Jestem osobą pogodną i uśmiechniętą. Staram się być konsekwentną, choć dzieci potrafią mnie czasami perfekcyjne podejść i "zmiękczyć". Przebywając z nimi, nauczyłam się patrzeć na świat ich oczami oraz jednocześnie tłumaczyć to, co nowe i niezrozumiałe. Zawsze największą dla mnie nagrodą jest uśmiech moich podopiecznych.

  Ewa Herkowiak